Jidiš kalbos kursai

2018 m. gegužės – liepos mėn. vyko septynių užsiėmimų įvadiniai jidiš kalbos kursai pradedantiesiems Kauno galerijoje „Nyčės ūsai“:

Kas parašyta? Su Goda Volbikaite gali išmokti perskaityti šiuos perlus: „Kauno gatvėse: – Ir vėl konkė perpildyta! Viešpatie mieliausias, kada gi bus autobusas?“

Kviečiame mokytis jidiš kalbos ir prisiliesti prie autentiškų žydų kultūros šaltinių. Neretai jidiš iš klausos painiojama su vokiečių. Tačiau iš tiesų tai be galo savitas ne tik vokiečių, bet ir hebrajų-aramėjų, slavų, romanų ir netgi lietuvių kalbų lydinys, iš kurio susiformavo savarankiška, daugeliui iki šių dienų nuostabą ir susižavėjimą kelianti, kalba. Sykiu jidiš yra ir viena svarbiausių iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvos žydų vartotų kalbų, todėl per ją mums veriasi kone neišsemiami žydų kultūrinio paveldo klodai.
Pradėsime nuo abėcėlės ir elementarių gramatikos dalykų, o tada po truputį keliausime prie eilėraščių ir dainų, publicistikos ir literatūros tekstų, antkapinių paminklų užrašų ir kitų žydų kultūros artefaktų. Ypatingą dėmesį skirsime vietinei, tarpukario Kauno, judaikai. 

https://www.facebook.com/events/1005090816313009/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *